top of page
Keresés

Új idők, új problémák

Világunk COVID okozta változásait sokan sokféleképpen taglalták már, így nem is célom olyan területeket érinteni amiről folyamatosan hallunk és magam sem vagyok szakértője. Tartom is magam ahhoz a mondáshoz, hogy a suszter maradjon a kaptafánál. Van egy terület viszont, amiben az a tapasztalatunk, hogy az elmúlt hónapok során mintha feledésbe merült volna. Ez a terület a munkahelyi egészségfejlesztés, vagy ahogy még szintén nevezik munkahelyi well-being kérdése.


Ennek oka lehet a világjárvány, a félelem, egy biztos a HR szakemberek nincsenek könnyű helyzetben, hiszen ha belegondolunk eléggé ambivalens a szituáció. Nézzük csak: egy világjárvány idején nem tudjuk támogatni a munkavállalóinkat az egészségük megőrzésében, mert az veszélyes... Pfff. Így leírva még durvább, de sajnos ez az igazság.


A HR egyik legfontosabb feladata a munkavállalók elkötelezettségének a növelése. Nos, ennek egyik legfontosabb eszköze a well-being elérése. Mégis 10-ből 8 HR szakember teljesen leállította az egészségprogramokat, a well-being és az egészségmegőrzéssel kapcsolatos kampányait. Ezek óriási hibák, nem MOST rövidtávon, nem-nem. Nézzük csak meg ezeket a cégeket és a fluktuáció mértékét 2-3 hónap múlva. Nem vagyok látnok, de ez evidens. Ugyanis végeztünk egy felmérést és a megkérdezett munkavállalók 65,5 %-ának az elmúlt hónapok home-office időszaka során fokozódtak a mozgásszervi panaszaik (nyak, hát derékfájás). A panaszok hátterébe fizikális és mentális panaszokat egyaránt megjelöltek. Emellett sorra arról számoltak be, hogy a cégük nem támogatja őket ezek enyhítésében.

Egy apró érdekesség: intenzív stressz esetén is az első negatív reakciók a mozgatórendszerben, az izomban jelentkeznek!

Ezzel szemben, ahol nem lettek leállítva az egészségprogramok ott az alábbiakról számoltak be az ügyfeleink:


" A cég teljesítménye a COVID19 alatt stabil tudott maradni, így nem vonjuk meg az egészségmegőrző és well-being programokra fordított forrást."

"Az egészségmegőrzés kiemelten fontos lett a munkavállalók számára, így többet fordítunk rá."


HR-esként mindenképpen érdemes elgondolkodnia azon, hogy a vírushelyzetben is adjon a munkavállalók számára egy olyan lehetőséget, amellyel jelen helyzetben hozzá tud járulni a cég a munkavállalói egészségmegőrzéséhez. Ez sok minden lehet. Érdemes felmérni a munkavállalóknál, hogy testi szinten pozitív vagy negatív hatással járt a home office.

Cégünk erre kidolgozott egy olyan érintésmentes mozgásszervi állapotfelmérést, mellyel a célunk, hogy biztosítsunk olyan egészségprogramra is lehetőséget, amit 100% biztonsággal a vírushelyzetben is igénybe lehet venni. Az állapotfelmérést követően szakembereink akár egyénre szabott, kifejezetten Home Office környezethez igazított online tornaprogramot alakítanak ki.

Részletek az állapotfelmérésről itt: https://www.youtube.com/watch?v=NfSdlIN9KUo


Hiszünk benne, hogy csak ép testben, lehet ép a lélek. Hiszen így lehet a legjobb teljesítményt nyújtani a munkahelyen is!



4 megtekintés0 hozzászólás
bottom of page